طاها ارومیه

👌👌👌👌واقعا چگونه

دوشنبه, ۷ آبان ۱۳۹۷، ۱۰:۴۵ ب.ظ

*🔷چگونه پیام اربعین را به گوش جهانیان برسانیم؟*

*🔷برای مسیحیان جهان، اربعین را چگونه معرفی کنیم؟*

💎 #اربعین و رسانه- (5)

⭕️ لااقل یک گروهی از اهالی رسانه، این هدف را در نظر بگیرند که «ما نمی‌خواهیم پیام اربعین را به هیئتی‌ها و مذهبی‌ها برسانیم! بلکه می‌خواهیم اربعین را به دیگران(غیرمسلمان‌ها و بی‌دین‌ها) معرفی کنیم!»

⭕️ برای اینکه پیام اربعین را به همۀ مردم جهان برسانیم، نباید از ادبیات اسلامی استفاده کنیم، بلکه باید از یک ادبیات متفاوت و متنوع استفاده کنیم؛ مثلاً اینکه-با زبان‌های مختلف- بگوییم: «اربعین بزرگ‌ترین راهپیمایی صلح در جهان است»

⭕️ می‌توانید-با زبان انگلیسی- به مردم جهان بگویید: «در زمانی که ایادی سرویس‌ها، به اسم اسلام، ظالمانه سر می‌بُرند تا وجهۀ اسلام را خراب کنند، میلیون‌ها نفر از مسلمان‌ها بدون اسلحه، برای امامِ سربُریدۀ خود، بیرون آمده‌اند تا بگویند: اسلام ما این است که رهبر ما را سر بُریده‌اند، نه اینکه ما سر ببُریم!»


⭕️ شما فکر کنید که متناسب با هر فرهنگی، پیام اربعین و حماسۀ عاشورا چگونه باید منتقل شود؟ الان در دنیا بیش از دو میلیارد نفر مسیحی وجود دارد، اگر بخواهید برای مسیحیان جهان، پیام اربعین را بگویید، چه باید بگویید؟ چه پوسترهایی باید-به زبان انگلیسی و...- طراحی کنید؟


⭕️ یک کسی از بنده پرسید: «ما می‌خواهیم در اروپا، برای معرفی امام‌حسین(ع) کار کنیم، با چه شعاری، امام‌حسین(ع) را در اروپا معرفی کنیم؟» بنده این کلمه را پیشنهاد کردم: «No War» یعنی «جنگ، نه!» این را هم از روضۀ امام‌حسین(ع) گرفته‌ام؛ آن‌جایی که اباعبدالله(ع) علی‌اصغر را زیر عبا گرفت و آورد؛ یعنی «جنگ نکنید!»


👤علیرضا پناهیان

🚩سازمان سراج-۹۷.۷.۲۶

🔻متن کامل در: @panahian_text

@Panahian_ir

موافقین ۴ مخالفین ۱ ۹۷/۰۸/۰۷
حسانه ..

نظرات  (۲)

سلام حسانه جان :)
پاسخ:
سلام  عزیزم.
۰۹ آبان ۹۷ ، ۲۲:۰۹ من انقلابی ام
سلام علیکم
وب خوبی دارید .ممنوع که به وب ما سرزدید. باافتخار دنبال شدید.
مستدام باشید.
پاسخ:
سلام
ممنون نظر لطف شماست.
تشکر